Hakkımızda

sanat tarihçi

Sanat Tarihçi; Türkiye’de ve dünyada yapılmış sanat eserlerini kronolojik gelişme ve yöresel boyutlarında inceleyen ve değerlendiren kişidir. Sanat tarihçisi; resim, minyatür, mimarlık eserleri gibi sanat eserlerini değerlendirir, korur ve tanıtır. Sanat sevgisinin gelişmesi amacıyla ve tarihi eser kaçakçılığına karşı halkı bilgilendirmek için konferanslar verir, yayınlar yapar. Geçmiş devirlerden kalma sanat eserlerinin ortaya çıkarılmasına katkıda bulunur. Müzeye gelen eserlerin, geliş yollarına göre sınıflandırır, kayıtlarını tutar, depolanmasını ve halka uygun yer ve zamanlarda sunulmasını sağlar.

Sanat Tarihçi kazandığı bilimle insanlığa hizmet eder.

Ancak Sanat Tarihçilerinin en büyük sorunu işsizliktir. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek için bir araya gelen ekibimiz www.sanattarihci.com bünyesinde Sanat Tarihi’nin özel sektörde kurumsal kimliğini kazanması amaçlı çalışmalarını başlatıyor..

“Sanat Tarihçi” ülkemizdeki tüm sanat tarihçilerin bir araya gelebileceği bir platform, hepsine söz hakkı verebilecek bir yayın organı, ürettiği projeleri hayata geçirebilecek bir kuruluştur.

Türkiye’de artık   MESAİ BAŞLADI !

sanat tarihçi

sanat tarihçi

Bu Yaziyi Paylaş :


TemaHex