Gezginlerin Seçimi Rahmi Koç Müzesi

BURADASIN
rahmi koç müzesi

İstanbul ve Ankara’da ki Rahmi M. Koç Müzesi, dünyanın en büyük seyehat sitesi Trip Advisor tarafından verilen Travelers Chocie 2014 ödüllerinde 2 ödüle layık görüldü.

İstanbul’daki Rahmi M. Koç Müzesi, Trip Advisor Travelers’ Choice 2014’te mükemmeliyet ödülü alırken Ankara Rahmi M. Koç Müzesi Ankara’daki müzeler arasında 1’inci; gezilecek yerler arasında ise Anıtkabir’i takiben 2’inci sırada yer aldı. 

Dünya genelinde yapılan ziyaretçi değerlendirmeleri sonucu belirlenen ve 5 üzerinden minimum 4.5 puan alan otel ve işletmelere verilen TripAdvisor ödüllerine layık görülen İstanbul ve Ankara Rahmi M. Koç Müzesi aynı zamanda TripAdvisor’ın milyonlarca kullanıcısının oyları neticesinde belirlenen Travelers’ Choice 2014 listesinde de yer aldı. 

Ankara’nın ilk sanayi müzesi olan ve koleksiyonunda Atatürk ’le ilgili objelere de yer veren Ankara Rahmi M. Koç Müzesi, TripAdvisor’ın misafir memnuniyeti anketi sonuçlarını göz önünde bulundurarak hazırladığı Travelers’ Choice’ın gezilecek yerler listesinde geçen yıl üçüncü sırada yer almıştı. Her geçen gün yeni objelerin katılımıyla daha zengin bir koleksiyona sahip olan İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi ise 582 gezilecek yer listesinde dokuzuncu sıradaydı. 

İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi, Türkiye ’de ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze. Lengerhane binası ve Hasköy Tersanesi olmak üzere iki tarihi binasıyla, koleksiyonunda gramofon iğnesinden gerçek boyutlarda gemilere ve uçaklara kadar uzanan binlerce obje barındırmakta. 

Ankara Rahmi M Koç Müzesi, başkentin ilk sanayi müzesi. Müze ulaşım, sanayi ve iletişim tarihine adanmış olmakla birlikte, koleksiyonda Ankara ve Atatürk ile ilgili objelere de var. Ankara Kalesi’nin girişindeki ihtişamlı binada sergilenmekte olan koleksiyon, minyatür modellerden başka sandal ve arabalar gibi birebir ölçülerde objeleri de kapsamakta.

rahmi koç müzesi

Bu Yazı Toplamda 202 Okundu


Bu Yazıyı Paylaş :

Gezginlerin Seçimi Rahmi Koç Müzesi Konusuna Ait Etiketler

Benzer Yazilar

İşte Tarihi Külliye

Nisan 20, 2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


TemaHex